Duyurular

TEK Araştırma Ödülleri Yarışması

TEK Araştırma Ödülleri Yarışması

Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK), her yıl olduğu gibi 2021 yılında da “Araştırma Ödülü Yarışması” düzenlemiştir. Araştırma ödülleri, 31 Ekim 2020 – 15 Kasım 2021 tarihleri arasında üniversite jürileri tarafından başarılı bulunan iktisat dalındaki tercihen Türkiye Ekonomisi ile ilgili olan tezler arasından seçilen üç Doktora tezine ödül verilecektir. Ek olarak, teşvik ödülleri de verilebilecektir.

Bu yarışmaya katılmak isteyenlerin tezlerini en geç 15 Kasım 2021 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine elektronik olarak ulaştırmaları gerekmektedir.

TEK’e başvurusu yapılan tezlerin değerlendirmesini, TEK Yönetim Kurulunun belirleyeceği bir kurul yapacaktır. Birinci seçilen doktora tezine 4.500 TL, ikinci seçilen teze, 3.500 TL, üçüncü teze de 3.000 TL ödeme yapılacaktır.
Sonuçların Açıklanma Tarihi: 10.12.2021


Önemli Not:

Tez sahiplerinin mezuniyet belgesi ya da tezlerinin jüri imzalarını içeren onay sayfasını başvurularına eklemeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri doktora derecesini aldıkları üniversite ile kendi adres, telefon ve elektronik mail bilgilerini başvurularında belirtmelidirler