Duyurular

Araştırma Ödülleri Yarışması 2023

Türkiye Ekonomi Kurumu’ndan

Doktora Tez Ödülleri

Son Başvuru 3 Kasım 2023


Değerli Meslektaşımız,

Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK), her yıl olduğu gibi 2023 yılında da “Araştırma Ödülü Yarışması” düzenlemiştir. Araştırma ödülleri, 9 Ekim 2022 -  13 Ekim 2023 tarihleri arasında üniversite jürileri tarafından başarılı bulunan iktisat dalındaki tercihen Türkiye Ekonomisi ile ilgili olan tezler arasından seçilen üç Doktora tezine ödül verilecektir. Ek olarak, teşvik ödülleri de verilebilecektir.

Bu yarışmaya katılmak isteyenlerin tezlerini en geç 3 Kasım 2023 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine elektronik olarak ulaştırmaları gerekmektedir.

TEK’e başvurusu yapılan tezlerin değerlendirmesini, TEK Yönetim Kurulunun belirleyeceği bir kurul yapacaktır. Birinci seçilen doktora tezine 10.000 TL, ikinci seçilen teze 8.000 TL, üçüncü teze de 5.000 TL ödeme yapılacaktır.

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 11/12/2023


Önemli Not:

Tez sahipleri mezuniyet belgesi ya da tezlerinin jüri imzalarını içeren onay sayfasını başvurularına eklemeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri doktora derecesini aldıkları üniversite ile kendi adres, telefon ve elektronik mail bilgilerini başvurularında belirtmelidirler.

En iyi dileklerimizle.

Prof. Dr. Hasan Kazdağlı
Türkiye Ekonomi Kurumu Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı